fbpx

Клас діабетика

Які симптоми цукрового діабету. Що робити, якщо у вас діагностували діабет. Причини хвороби і методи профілактики.

Цукровий діабет відноситься до тяжких хронічних захворювань, яке не завжди легко діагностувати і досить важко лікувати. Але якщо уважно ставитися до свого організму і дотримуватися схеми лікування, рекомендованої лікарем, все буде добре. На жаль, кількість людей хворих на діабет в останні роки зростає. Пов’язано це з тим, що ми їмо більше, ніж організму потрібно, занадто мало рухаємося і не звертаємо увагу на сигналах, які подає організм.

Причина діабету полягає в хронічній недостатності гормону, який називається інсулін. Інсулін впливає на обмін речовин практично у всіх тканинах, регулює вуглеводний, білковий і жировий обмін, знижує концентрацію глюкози в крові. Його недостатність викликає підвищений вміст цукру в крові.

Через те, що симптоми не завжди очевидні, діагностування хвороби, на жаль, часто відбувається на пізніх стадіях.

    Найбільш поширені два типи цукрового діабету:

  • ✔ 1-й тип – інсулінозалежний, діабет молодих.

  • ✔ 2-й тип – інсулінонезалежний, діабет літніх.

Перший тип більш важкий, при ньому спостерігається абсолютний дефіцит інсуліну — хворим необхідно щодня робити уколи цього гормону, щоб зменшити кількість цукру після їжі. При першому типі хвороба розвивається швидко і проявляється гостро.

Діабет другого типу характеризується несприйнятливістю клітин до інсуліну. Діагностувати його складніше тому, що симптоми виражені слабо.

Інші типи діабету можуть з’явитися при захворюванні підшлункової залози, деяких ендокринних захворюваннях або інфекціях. Гестаційний діабет виникає під час вагітності.

Хворобу можна контролювати. Стримують її за допомогою правильного харчування, помірних занять спортом і своєчасних ін’єкцій інсуліну.

Перш за все слід ретельно стежити за своїми судинами, особливо ніжні і вразливі судини очей і нирок, корисно робити спеціальну зарядку. Важливо звертати увагу на печінку, шлунок і кишечник, не зловживати шкідливою їжею, харчуватися збалансовано, зменшити споживання цукру, кинути палити, тримати під контролем вагу, не нервувати, стежити за тиском, чистотою порожнини рота, ніг та ступень.

Правила профілактики діабету — насправді прості правила здорового способу життя. Бережіть себе і будьте здорові.

У вас діабет? Дізнайтеся, як уникнути сліпоту очей з відео-уроку. Спеціально для каналу Школа пацієнта “МедАссістент» лікар-офтальмолог Вадим Печеров пояснює простою і доступною мовою, яким чином діабет впливає на очі і що робити, щоб зберегти зір на довгі роки.

Печерій Вадим Геннадійович

Печерій Вадим Геннадійович

ЛІКАР-ОФТАЛЬМОЛОГ

На сторінку профілю

У цьому відео хірург Євген Лясковський докладно розповість, чим небезпечний цукровий діабет і діабетична стопа, які можуть бути наслідки захворювань, якщо не стежити за собою і не піклуватися про профілактику хвороби.

Лясковський Євген Миколайович

Лясковський Євген Миколайович

ХИРУРГ

На сторінку профілю