fbpx

Здоровий зір

Зір дає нам 95% інформації про навколишній світ. Завдяки йому можемо бачити своїх близьких і друзів, милуватися природою, читати книги, вільно ходити і виконувати різні повсякденні справи.

Більшість недуг очей залежить від способу життя. На жаль, практично у кожної другої людини зір нижче норми. Це стосується навіть дітей. Причина такої негативної тенденції пов’язана з високим навантаженням на зір і втомою очей через часте використання і неконтрольований контакт з електронними девайсами: смартфонами, планшетами, комп’ютерними моніторами.

Щоб зберегти свій зір, дотримуйтесь таких правил:

✔ Харчуйтеся збалансовано і стежте за рівнем глюкози в крові. Неправильне харчування, нестача вітамінів та мікроелементів може привести до порушення зору і хвороб.
✔ Бережіть очі від надмірного впливу ультрафіолетового та інших випромінювань.
✔ Використовуйте гарне освітлення, коли читаєте, пишете, малюєте, займаєтеся роботою пов’язаної з дрібною моторикою.
✔ Намагайтеся мінімізувати потрапляння в організм сигаретного диму, алкоголю, пестицидів і ліків.
✔ Бережіть себе від запалення і механічного пошкодження очей. Займайтеся профілактикою таких хвороб, як діабет і знижена функція щитовидної залози.
✔ Не нехтуйте гімнастикою для очей. Вона позитивно впливає на кровообіг очей, живлення сітківки, тренує м’язи.
✔ Регулярно проходите огляд у офтальмолога.

Офтальмологічний огляд дозволяє перевірити зір і дізнатися про ваше здоров’я, так як очне дно відображає практично повну картину стану вен і артерій в організмі, допомагає діагностувати стадію цукрового діабету, а передній відрізок і провідні середовища ока можуть підтвердити рідкісний діагноз або синдром.

Найпоширенішими офтальмологічними станами і захворюваннями є:

✔ Короткозорість – поширена аномалія рефракції ока, при якій людині складно фокусувати свій погляд на предметах, що знаходяться далеко.
✔ Далекозорість (гіперметропія) – дефект зору, при якому близько розташовані предмети бачаться нечітко і здаються розмитими.
✔ Глаукома – стійке підвищення тиску всередині ока, супроводжується болем і різзю в очах.
✔ Катаракта – часткове або повне помутніння кришталика ока, через що знижується гострота зору, людина сліпне.

Підписуйтесь на канал Школа пацієнта МедАсистент👇
Наші соцмережі 📲:     Facebook      Instagram      TikTok

Просимо врахувати, що рекомендації носять загальний характер. Кожна людина індивідуальна і тільки ваш лікуючий лікар знає всі особливості вашої хвороби. Канал «МедАссістент» створений, щоб допомагати лікарям і пацієнтам, але не замінить особисту консультацію з лікарем.

В этом видео Школа здорового пациента «МедАссистент» вместе с врачом-офтальмологом Вадимом Печерием попытается развеять несколько популярных мифов о том, что вредно и полезно для зрения.

У вас діабет? Дізнайтеся, як уникнути сліпоту очей з відео-уроку. Спеціально для каналу Школа пацієнта “МедАссістент» лікар-офтальмолог Вадим Печеров пояснює простою і доступною мовою, яким чином діабет впливає на очі і що робити, щоб зберегти зір на довгі роки.

Печерій Вадим Геннадійович

Печерій Вадим Геннадійович

ЛІКАР-ОФТАЛЬМОЛОГ

На сторінку профілю