fbpx

Жіноче здоров’я

Жіноче здоров’я включає в себе багато напрямків. Це догляд за тілом і зовнішністю, турбота про роботу внутрішніх органів і гарний моральний стан. Від усіх цих факторів залежить комфорт життя і добре самопочуття.

Щоб захистити себе від хронічних захворювань і онкологічних патологій потрібно піклуватися про себе, уникати стресових ситуацій, правильно харчуватися, позбавлятися від шкідливих звичок, проходити регулярний огляд у гінеколога, а у разі виявлення або підозри на хворобу вчасно звертатися за лікуванням.

Важливо знати основи підтримки гігієни, стежити за нормальною тривалістю менструального циклу, звертати увагу на правильний розвиток молочних залоз, вивчати принципи дії протизаплідних засобів, оберігати себе від захворювань, що передаються статевим шляхом. Адже ніхто не захищений від гінекологічних хвороб, до яких можна віднести, як відносно нешкідливі, так і серйозні хронічні захворювання. Їх лікування відіграє важливу роль у підтримці здоров’я.

Гінекологія вивчає особливості анатомії, фізіології, психіки і психології жіночого організму. Її найважливішими завданнями є виявлення, лікування та профілактика хвороб статевої системи. Нагадуємо, що навіть якщо у вас немає скарг, ходити на прийом до гінеколога треба не рідше, ніж один раз на рік. Регулярне відвідування гінеколога-ендокринолога також важливо для підтримки жіночого здоров’я, так як саме ендокринна система впливає на більшість процесів, що протікають в жіночому організмі.

Рекомендуємо звернутися до фахівця, якщо помітили:

✔ коливання маси тіла;
✔ гормональні збої клімактеричного періоду;
✔ порушення в репродуктивній системі.

А також у разі:

✔ хворобливих і нерегулярних менструацій;
✔ порушенні циклу;
✔ кровотечах;
✔ печінні, подразненні і свербінні статевих органів, виділеннях з неприємним запахом;
✔ болю під час статевого акту і після нього;
✔ кров’яних виділень після статевого акту;
✔ болі внизу живота, різі при сечовипусканні;
✔ появі ущільнень в області статевих органів або молочних залоз, виділень з сосків.

Пам’ятайте, що здоров’я для жінки – це можливість зберегти молодість і красу на багато років.

Ми допоможемо розібратися з симптомами, розповімо, як уникнути захворювання і в яких випадках потрібно терміново звернутися до лікаря.

Ласкаво просимо в світ здоров’я разом з каналом Школи здорового пацієнта «МедАссістент».

Шевченко Венера Надирівна, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, гінеколог дитячого та підліткового віку, дуже докладно і максимально простою мовою розповідає, як проходить візит. У тому числі описує процедуру огляду для молодих дівчат, які не почали вести статеве життя. А також пояснює, в яких випадках потрібно записатися на прийом: вік, перші місячні, інші причини.

Шевченко Венера Надирівна, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, гінеколог дитячого та підліткового віку, розповідає в яких випадках необхідна допомога дитячого гінеколога і коли варто звернутися до нього позапланово.

У цьому відео лікар вищої категорії, гінеколог дитячого та підліткового віку Шевченко Венера Надирівна розповість:
Як пояснити доньці, що вона дорослішає і тіло її змінюється
Чому молода дівчина може відмовлятися від візиту до гінеколога
Як її переконати піти і які теми вибрати для бесіди з лікарем

Шевченко Венера Надірівна

Шевченко Венера Надірівна

ДИТЯЧА ГІНЕКОЛОГІЯ

На сторінку профілю

Відповіді на найпопулярніші питання, які задають годують мами після народження малюка, дає Галина Одинцова – експерт з питань акушерства та гінекології департаменту охорони здоров’я населення Дніпровського міськради, генеральний директор ДЦПМСП № 9.

Лікнеп і Лайфхак з планування вагітності, а також поради з харчування, фізичної підготовки та захисту від вірусів до і під час вагітності розповідає Галина Одинцова – експерт з питань акушерства та гінекології департаменту охорони здоров’я населення Дніпровського міськради, генеральний директор ДЦПМСП № 9.

Одінцова Галина Миколаївна

Одінцова Галина Миколаївна

ЛІКАР АКУШЕР-ГІНЕКОЛОГ

На сторінку профілю

Чому не потрібно боятися діагнозу – рак молочної залози, розповідає онкохірург Катерина Перепелиця.

Перепелиця Катерина Олександрівна

Перепелиця Катерина Олександрівна

ОНКОХІРУРГ

На сторінку профілю

Як розрахувати індекс маси тіла розповідає Терещенко Лариса Анатоліївна, кандидат медичних наук і лікар невролог вищої категорії.

Терещенко Лариса Анатоліївна

Терещенко Лариса Анатоліївна

ЛІКАР НЕВРОЛОГ

На сторінку профілю