fbpx

Гастрошкола

Кожній людині час від часу доводиться звертатися до гастроентеролога за консультацією. Щоб мінімізувати таку необхідність, важливо правильно харчуватися і стежити за станом здоров’я шлунково-кишкового тракту. Якраз про це наш навчальний клас.

Неправильний спосіб життя, шкідливі звички, часте вживання фаст-фуду, нерегулярне харчування, отруєння, інфекції, стреси – все це негативно відображається на здоров’ї шлунка, підшлункової залози і печінки, є ворогом мікрофлори кишечника і частим супутником гастриту або виразки. Крім того, гастроентерологічні захворювання впливають на здоров’я організму в цілому, погіршують стан інших органів і систем, призводять до порушення роботи нервової та імунної системи, нездорової шкірі, ламким нігтям, тьмяному волоссю і поганому настрою.

Про порушення роботи травної системи говорить:

✔ біль в животі;
✔ здуття, підвищене газоутворення, тяжкість і печія;
✔ труднощі під час ковтання їжі;
✔ зміна слизової і наліт на язиці;
✔ нудота, блювота, відрижка, гіркота і сухість у роті, неприємний запах;
✔ погіршення стану шкіри;
✔ зміна характеру стула, запори, діарея;
✔ зниження або відсутність апетиту, втрата або збільшення маси тіла;
✔ підвищене почуття втоми, зниження працездатності та інші симптоми.

Найбільший вплив на роботу шлунково-кишкового тракту має харчування.

Завдяки нашим урокам, ви дізнаєтеся про симптоми, які вказують на порушення роботи того чи іншого органу шлунково-кишкового тракту, отримаєте рекомендації щодо поліпшення стану, профілактиці та відновленню налагодженої роботи харчової системи. Розповімо, що саме варто змінити в харчуванні, про роль дієти, як боротися з надмірною вагою і розрахувати необхідний обсяг калорій.

Підпишіться на канал, щоб не пропустити нові уроки.

Просимо врахувати, що рекомендації носять загальний характер. Кожна людина індивідуальна і тільки ваш сімейний лікар знає всі особливості вашої хвороби. Канал «МедАсистент» створений, щоб допомагати лікарям і пацієнтам, але не замінить особисту консультацію.

Друзі, будьте здорові! І до нових зустрічей.

Філіппова Олександра Юріївна, професор кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії розібрала по поличках симптоми і можливі причини болю в животі. Розповіла, як зрозуміти, що потрібно дзвонити в швидку, в яких випадках допоможе дієта і коли можна пити знеболюючі таблетки.

І це далеко не всі функції печінки. Як бачите, вона відіграє важливу роль в організмі. Тому так важливо знати, як захистити печінку від захворювань і як зрозуміти, що вона потребує лікування. Про це все розповідає Філіппова Олександра Юріївна, професор кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії.

У цьому відео ви дізнаєтеся, по яких симптомах і ознаках можна визначити отруєння печінки: жовтяниця, блідий стілець, проблеми з сечовипусканням, збільшення живота, свербіж, стомлюваність, порушення уваги, уповільнення рухових реакцій, координації і мислення. Це допоможе вчасно попередити захворювання і зрозуміти чи потрібно звертатися до лікаря.

Біль в животі може виникнути з різних причин і є неспецифічним симптомом багатьох захворювань. Як правило, якщо вона короткочасна і не систематична, можна не турбуватися про серйозне захворювання. А ось гостра і виражений біль практично завжди вказує на патологію органів черевної порожнини і вимагає термінового втручання.

У цьому відео Олександра Юріївна Філіппова, професор кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії, розповість про найефективніші способи боротьби з переїданням, чого не можна робити після переїдання і як допомогти організму, якщо з’їли зайве.

Філіппова Олександра Юріївна

Філіппова Олександра Юріївна

ВРАЧ ТЕРАПЕВТ

На сторінку профілю

Ольга Ломоносова, генеральний директор Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги №8, розповідає, як надати першу допомогу, якщо ви чи ваш знайомий отруївся грибами, які дії можуть погіршити стан, та як допомогти своєму організму максимально швидко відновитися після отруєння.

Якщо запідозрили гострий алкогольне отруєння, перше, що потрібно зробити – викликати швидку медичну допомогу. Як діяти далі, дізнаєтеся з нашого ролика. Ольга Ломоносова пояснить, як захистити організм від отруєння, розповість про основні ознаки отруєння алкоголем і допомагають холодний душ і кава.

Ломоносова Ольга Олександрівна

Ломоносова Ольга Олександрівна

ЛІКАР ЗАГАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ – СІМЕЙНИЙ ЛІКАР, ЛІКАР-ТЕРАПЕВТ

На сторінку профілю